O Blogu

Tento Blog vnímám, jako virtuální komodu se šuplíkama, kam ukládám všechny moje aktuální informace o projektech, inspirace a postřehy z designového i nedesignového světa:-). Možná vás to obohatí, pobaví nebo inspiruje. Pokud ano, budu ráda za vaše názory, nápady nebo dotazy.

Hezký den, Markéta

I treat my Blog as a chest of drawers where I store all my up to date information about projects, inspirations and news from the design and not so design world:-) I will be pleased to have your feedback and ideas.

Best regards, Markéta

Město přátelské k dětem na Dni pro Prahu bez aut 22.9.2017

 

Vydařený den a práce s naší neziskovkou Město přátelské k dětem (http://www.childfriendlycity.cz) na festivalu Den pro Prahu (http://www.cistoustopou.cz)

Moc děkujeme dětem, jak skvěle tvořily s naší velkoformátovou stavebnicí. Nádherně tak proměnily a oživily hnědý, vydlaždičkovaný a neatraktivní prostor vedle KB ve Štefánikově ulici. Logistika naší přepravy byla, jak jinak než na kole:-))

Číst více

Děti budí Bubeneč festival

Toto bude vyvrcholení naší několikaměsíční práce s dětmi v Bubenči a něco, co ještě v Bubenči nebylo – architektonický festival pro celou rodinu.V tuto chvíli ladíme organizaci a poslední detaily příprav. Největší výzva je pop up dílna, kde se vytvoří venkovní mobiliář na živo – s nářadím a s materiálem. Další novinkou je velkoformátová stavebnice, která může rozehrát zajímavé instalace v otevřeném prostoru parku Lazaro Cardenase. Hlavně vystavíme a oceníme ty skvělé nápady od dětí!

 

 

Číst více

Město přátelské k dětem – architektonické dílny na školách v Bubenči

Když moje kamarádky Iva Hejzlarová a Mirjana Petrik založily spolek Město přátelské k dětem  – MPD (http://www.childfriendlycity.cz/), tak se mi jejich nápad moc líbil, ale jejich vize mi přišla tenkrát nereálná a vzdálená. Až když jsem se zúčastnila jejich dílny pro děti na základní škole a zažila si tvůrčí proces plný inspirací, tak jsem se rozhodla podpořit jejich iniciativu a uplatnit moje schopnosti a zkušenosti v MPD. Navíc děti, Bubeneč a neotřelé pojetí veřejného prostoru jsou v tuto chvíli pro mě velice zásadní. Za poslední dva měsíce jsme společně připravily 4 dílny na školách v Bubeneči a iniciovaly jsme i architektonickou soutěž pro děti.

 

 

Číst více

Me gusta mucho

Tak tento karavan tiše obdivuji zatím zvenku, a jen tajně doufám, že se někdy podívám na jeho interiér:-) Tohle je už pro mě šestá zimní sezóna našeho rodinného glampinku ve Španělsku – Elche.

I quietly admire this caravan from outside for a while, secretly hoping to see the interior any time soon:-) This is a 6th season of our family glamping in Spain for the winter months (Elche).

Číst více

Mám nápad pro Šestku

Od interiéru jsem se neplánovaně přesunula k exteriéru, a to proto, že jsem nemohla odolat této Bubenečské výzvě. MÚ Prahy 6 vyhlásil participační program pro svoje residenty, aby poslali nápady, jak vylepšit veřejný prostor.

http://www.napadprosestku.cz

From interior I have moved to exterior design, which was unplanned, but I could not resist the challenge for my favourite Bubeneč district. Local council approached local residents to come up with new ideas for public spaces. 

Číst více

New Year 2017 deco styling

Nový rok 2017 se rozjel v atmosféře textil designu. Na mrazivou lednovou sobotu jsme naplánovali s http://www.jainandkriz.com/ styling a focení jejich kolekce textilu a interiérových doplňků v úžasné vile z 30.let na Hanspaulce v Praze 6. Katalog bude hotový ještě před odjezdem do Paříže na http://www.maison-objet.com/en/paris. Zadařilo se a tady je pár ukázek. Děkuji https://www.kidtown.cz/ za půjčení jejich designových hraček a Petru Brzybohatému za pomoc.

Foto: Kryštof Kříž https://www.facebook.com/Krystof-Kriz-Photography-406608526116631/

For English scroll down

Číst více

Festival Mini

Druhý ročník tohoto designového festivalu s dětským zbožím jsem si nechtěla nechat ujít (http://festivalmini.cz/). První ročník ve Villa Pellé jsem nestihla, tak jsem se pustila do podzimního termínu, co by návrhář prostoru pro jednoho z vystavovatelů – Jain and Kříž http://www.jainandkriz.com/. Jenže to bych nebyla já, abych si i neprošla opravdovou zkušeností, jak se takový výstavní prostor připraví, a jak se designové věci pro děti prodávají. Děkuji Petrovi a Petrovi za pomoc při instalaci a Anvitě a Kryštofovi za důvěru!

For English scroll down

Číst více