O mně

„Moje práce a tvoření osobitého designu pro klienty je nádherná cesta plná naslouchání, komunikace a kreativity. Plním si svůj dětský sen, kdy jsem, jako malá stavěla pokojíčky a kreslila si moje představy o ideálním domečku.“

Pro Markétu je důležité při práci porozumět zadání klientů a vytvořit pro ně jedinečný návrh. Ušitá dispozice prostoru na míru, práce se světlem, a precizní práce řemeslníků s důrazem na detail jsou pro ni prioritou. Ráda tvoří hravý a zároveň sofistikovaný interiér. Váží si práce všech lidí zapojených do procesu a vždy se snaží experimentovat a vnášet nové nápady do interiéru.

Markéta se pro svoje návrhy inspiruje na cestách po Evropě a Asii, kde má možnost zblízka sledovat tamní kulturu, architekturu, umělecká řemesla a dílny. Miluje architekturu a inspirativní galerie či muzea. Mezi její oblíbené patří Tate Modern London, Barbican London, NG Veletržní palác a DOX Praha.

„Často vzpomínám na atmosféru úžasné londýnské čtvrti Islington a Clerkenwell, kde bych zahájila můj ideální den velkou snídaní. Pak bych se projela na kole po starobylém království Hampi v Indii, poté bych nakoupila krásné dárky na trhu El Rastro v Madridu a svůj den bych zakončila v Praze procházkou po mém oblíbeném Josefově.“

Kromě své práce se věnuje osvětě a vzdělávání dětí v architektuře. Stala se členkou neziskové organizace Město přátelské k dětem (http://www.childfriendlycity.cz), která prosazuje uplatnění práv dětí a jejich názory při plánování města a veřejného prostoru.

Marketa Patelova established her interior design practice in 2009 after returning back to the Czech Republic from London. Marketa graduated at UAL London – Chelsea College of Arts and gained her experiences in the award winning architectural practices Janine Stone and Spaced Out.

„My years in London were the most inspirational and creative. I loved my studies of spatial design and I feel very fortunate to work on various project with such amazing architects and designers like James Engel, Zachary Pulman, Vasso Asfi and David Archer.“

Back in Prague, Marketa puts her passion into creating unique, playful and elegant designs either in homes or in commercial spaces.

„I am briging into the practice my experiences from extensive travelling and new ideas from talented architects, craftsmen and other designers from fashion, graphic, furniture and lighting industry.“

Marketa is proud of her work with local community in Prague, using her aesthetic eye and organisation skills into designing and arranging festivals, markets and children activities. She is an active member of non-profit org. Child friendly city (http://www.childfriendlycity.czand contributes to its educational and city planning activities with children.